You are currently viewing כל מה שצריך לדעת על קורס גבות

כל מה שצריך לדעת על קורס גבות

כשאת נתקלת לראשונה עם לימודי מקצוע ה"מאסטרית לגבות" עולות הרבה שאלת, שקשה למצוא עליהן תשובה בכוחות עצמך! איך להתאים את צורת הגבות לסוג וצורת הפנים? איך להתאים לגוון הפנים גוון מוצלח של צבע או לחשב יחס נכון של אחוזים בצבעים? עם אילו חומרים כדאי לעבוד? כמה בדיוק דברים נוספים מסתבר שצריך לקנות כדי להתחיל לעבוד באופן עצמאי?

 

היום נשתדל לענות לשאלה הידועה לך, או לפחות לתת לך מיקוד, כדי שתקבלי בעצמך את ההחלטה הנכונה. 

אילו שיטות הסרת שיער קיימות בזמן עיצוב גבות?

ננתח את הדוגמאות הכי פופולריות!

 

ובכן, מאסטריות לעיצוב גבות של ימינו מבדילות בין ארבע צורות של הסרת שיער. הן כוללות: פינצטה, שוגרינג (סוכר), שעווה וחוט.

ברצוננו להתמקד בכל אחד מהנושאים האלו בנפרד. 

 

פינצטה

אחת השיטות הכי שכיחות בקרב המאסטרים להסרת שערות מיותרות באזור הגבות! מה מיוחד בה?

נכון לעכשיו היא נחשבת לשיטה הכי מעשית ובטוחה, אבל יש מקום לויכוח נרחב לגבי נכונות הטענה הזאת. 

במציאות, מי שמעדיפה את השיטה המוכרת לכל אישה, נוטה לשכוח שבעבודה עם פינצטה ישנם מכשולים סמויים:

 

  • שווה לשים לב לעד כמה הפינצטה שלך מושחזת, כי זהו רכיב חשוב באיכות העבודה שלך.
  • בו זמנית, עבודה עם פינצטה מושחזת יכולה לגרור פציעות. פינצטה מושחזת עלולה להשאיר על עור הלקוחה שלך חתכים זעירים, שלא רק יכאבו, אלא גם מהווים סכנה בריאותית (זיהומים, דלקות, וירוסים).
  • בדיוק בגלל זה, חייבים לשים לב לתחזוקה וחיטוי הפינצטה, בשביל לא לאפשר זיהום כלשהו אצל הלקוחה שלך, ולא למצוא את עצמך בגלל זה במצב ממש לא נעים. 

 

שעווה/שוגרינג

היתרון העיקרי של השיטה הזאת- מהירות. כשאת מסירה שערות באמצעות שעווה או שעוות סוכר, את 100% מסתדרת עם השלב הזה של תהליך העיצוב פי כמה מהר יותר מאשר בכל שיטה אחרת, כי אם שיטות אחרות מאפשרות להסיר כל פעם שערה אחת או שתיים, השעווה או הסוכר מאפשרים להסיר את כל השערות המיותרות בפעם אחת. אפילו הכנת החומר לא דורשת זמן רב, כי את יכולה להדליק את מכשיר ההמסה בזמן שאת עושה את כל שלבי ההכנה ושל סימון הגבות, וכשמגיעים להסרת שערות- החומר הדרוש כבר נמס בכוחות עצמו. אולי רק מדי פעם צריך להסיח את הדעת לשניות ספורות כדי לערבב אותו.

אבל ישנם מצבים עם החומר הזה, שבהם חייבים להקפיד על זהירות יתרה.

 

  • כוויות. כמובן שכולם מבינים ששעווה או סוכר לשוגרינג במצב מומס זה חומר חם מאוד, שקל מאוד לכוות איתו את העור. אבל בשביל לא לאפשר את זה חייבים קודם לעשות 15-20 עיצובים, כדי שהידיים יתרגלו לזה. אז מה יקרה לאותן המודליסטיות הראשונות, שעליהן מתרגלים את השיטה? לא ברור.
  • אלרגיה. לא ברור למה, אבל לא כל המאסטרים שואלים את הלקוחות שלהם האם הם עשו טיפול דומה בעבר, כדי להעדיף ללא חשש טיפול עם חומרים חמים. ועדיין, אפילו אם את שומעת שטיפול כזה בוצע בעבר, ואפילו עשית בדיקת רגישות, זה עדיין לא מבטיח שעור הלקוחה או המודליסטית יגיב בצורה מוצלחת. לא אחת נתקלנו במצבים, בהם אחרי שעווה או שוגרינג אצל אנשים הופעה פריחה זעירה באזור הגבות, שלא כולם אפילו יודעים לקשר לטיפולים שנעשו לאחרונה.

 

ויש לנו עוד שיטה ייחודית בארגז הכלים. היא האחת שאנחנו מלמדים את התלמידות שלנו באופן ייחודי בקורס גבות! לא רואים אותה לעיתים קרובות בקורסים אחרים, ואנחנו אפילו לא יכולים להגיד לך למה. השיטה הזאת היא הסרת שערות בחוט. וזה מה שנוכל להגיד עליו בהרחבה 

 

הסרת שיער בשעווה היא שיטה עתיקה ובדוקה במשך שנים (אולי אפילו מאות שנים), שאנשים השתמשו בה משחר ההיסטוריה. הטכנולוגיה שלה מסתכמת בכריכה נכונה של החוט כך, שכשהוא עובר על השערה היא נתפסת עליו ונותרת על החוט. קשה להסביר את זה במילים, אבל את יכולה להסתכל על התמונה בדף שמתאר את קורס עיצוב הגבות אצלינו, כדי לקבל תפיסה יותר נכונה של שיטת השימוש. 

התכונה המאפיינת העיקרית של השיטה הזאת היא, למעשה, היעדר חסרונות. כי החוט הוא דבר חד-פעמי, אז אין סיכוי למגע עם חיידקים של הלקוח הקודם. סכנת הפציעה אפסית, כי החוט לא יכול להיות חד כמו הפינצטה. והדבר שאנחנו אוהבים במיוחד- ההפתעה של הלקוחות למראה השיטה הזאת וההתלהבות מהתוצאה! כי מבחינת איכות היא עומדת בקו אחת עם שאר שיטות הסרת השערות מגבות.

 

לסיכום, אנחנו מודים שאת בטח כבר הבנת בעצמך איזו שיטה להסרת השערות אנחנו מעדיפים בכל ליבנו! בדיוק בגלל זה בחרנו להקדיש לה תשומת לב מיוחדת בקורס, כדי שכל בוגרת שלנו תרגיש את ייחוד המקצועיות שלה ותהנה באותה המידה מתוצאה של העבודות שלה!